Історія каркасного будівництва


Історія каркасного будівництва


gentlemen-batisseurs-la-chouette-photographie-005

Каркасне будівництво зародилось з найдавніших часів. за оцінками істориків, воно застосовуються вже не менше як 4000 років. Відомо, що дерев’яні каркаси для своїх будівель використовували стародавні єгиптяни, римляни, китайці та ін. Найдавнішим зі збережених до наших днів дерев’яних каркасних споруд вважається храм в Японії, побудований з кедра понад 1300 років тому. У цій країні, де навіть фортеці будувалися на дерев’яних каркасах, мистецтво теслі прирівнювалося до мистецтва художника, а витончені форми з’єднань деталей трималися в секреті.

В Європі розвиток каркасного будівництва почався у пізньому середньовіччі. Поширився він з Німеччині в XV столітті як фахверковий метод (нім. Fachwerk, від Fach – панель, секція, і Werk – споруда). Фахверкові будинки мали жорсткий несучий каркас із стійок, балок і розкосів, на який спиралася покрівля. Простір між елементами каркаса заповнювалося змішаними з глиною очеретом, гілками або соломою. В цей самий час виникли аналогічні системи каркасного будівництва в Швейцарії, Франції, Англії, Канаді та інших країнах.

У Франції простір між елементами каркаса заповнювали кам’яною кладкою. У Британії утеплювали овечою вовною, а при спорудженні каркаса розкоси нерідко виготовляли з товстих кривих дубових гілок, що надавало будівлям характерний малюнок фасаду.

Багато з тих будівель стоять вже 200, 300, а то і 500 років. В одній тільки Німеччині в даний час налічується близько 2 мільйонів фахверкових будівель.
З виснаженням джерел сировини (ліси були вирубані в XVII столітті). Зрубна каркасна система, поступово перейшла у легкий каркасний метод в таком вигляді як ми її сьогодні бачимо. Та набула широкого поширення. Сьогодні за кордоном 70% малоповерхової забудови в приватному секторі заповнюється каркасними будинками, завдяки своїй економічності та енергоефективності.


Advertisements